AROMATERAPIE

Aromaterapie znamená doslova léčení vůněmi. Hlavními terapeutickými prostředky aromaterapie jsou éterické oleje, které nám mohou prospívat nespočetnými způsoby. Čisté přírodní vůně éterických (esenciálních) olejů navozují pocit duševní pohody, zmírňují stres a pomáhá obnovit rovnováhu našeho těla. Je na vás, jaký účinek požadujete – oleje dokáží zvýšit koncentraci, uvolnit napětí či nabudit energií.řadit dle:  zobrazit na stránce:  z 19
vybrat značku:
měna:
Kód: 10599
Objem: 5 ml
100% přírodní éterické olej citrón (Citrus limon) v bio kvalitě. Čistá svěží sladce kyselá vůně. Ve Středozemí je citrón oblíbeným povzbuzujícím a desinfekčním prostředkem při infekčních onemocněních. Aktivuje smysly a přináší pocit svěžesti a pohody.


VÍCE INFO >>
175,- Kč
Kód: 10603
Objem: 5 ml
Cypřiš (Cupressus sempervirens), je stálezelený jehličnan, který dorůstá do výšky 25-45 metrů. Patří do čeledi Cupressaceae (cypřišovité). Má jemné, složené, neostré, větvené jehličí. Jeho latinský název sempervirens znamená stále zelený, s odkazem na jeho dlouhověkost a jeho přetrvávající zeleň. Roste hlavně ve Francii, Itálii, Španělsku, Řecku, Chorvatsku a Maroku. Existuje několik druhů cypřišů. Éterický olej cypřiš se získává parovodní destilací z větviček a jehličí stromu. K výrobě 10 ml éterického oleje je potřeba 1 kg jehličí.


VÍCE INFO >>
250,- Kč
Kód: 10609
Objem: 5 ml
Eukalyptus citriodora dorůstá do výšky až 50 metrů. Jeho úzké, špičaté, zelené listy vydávají silný citrónový zápach. Květy jsou krémově žluté.

Eukalyptus citriodora je druh eukalyptu, který je mírnější, co se týká působení v aromaterapii. Jeho místo je všude tam, kde není vhodné, aby se kvůli zdravotnímu stavu nebo věku pacienta používaly silnější varianty Eukalyptus globulus a Eukalyptus radiata. Éterický olej se taktéž získává parovodní destilací z větviček a listů stromu. Ze 100 kg listů lze získat 700 g esence.

VÍCE INFO >>
165,- Kč
Kód: 10518
Objem: 5 ml
Eukalypty jsou stromy, sahající do výšky až 40 m. Asi nejznámějším a nejpoužívanějším z nich je eukalyptus globulus.

Eukalyptus globulus kvete krémovými, chocholovitými květy v únoru až červenci. Listy jsou zúžené, tmavě zelené. Dává plody, které mají tvar, podobný rolničkám. Eukalypty se obecně používají hlavně ve farmacii, v lidovém léčitelství a aromaterapii. Esenciální olej se získává parovodní destilací z listů stromu. Ze 100 kg listů lze získat 700 g esence.

VÍCE INFO >>
155,- Kč
Kód: 10521
Objem: 5 ml

Vůně fenyklu (Foenicum vulgare) je sladká, lehce kafrovitá, podobná anýzu. Uvolňuje, zklidňuje a vyrovnává. Éterický olej v 19% koncentraci.

VÍCE INFO >>
300,- Kč
Kód: 101481
Objem: 5 ml

Euforická, osvěžující vůně grapefruitu (Citrus paradisi), stimuluje imunitní a lymfatický oběh.
Účinný proti celulitidě.

Upozornění: Fotosensitivní, vyvarujte se pobytu na slunci.


VÍCE INFO >>
229,- Kč
Kód: 10607
Objem: 5 ml
100% přírodní éterický olej z bobulek jalovce v bio kvalitě. Stimuluje, posiluje nervy. Má silné antiseptické a močopudné účinky, vhodné při cystitidě, celulitidě a zadržování vody v těle. Detoxikuje a pročisťuje tělo.


VÍCE INFO >>
379,- Kč
Kód: 10133
Objem: 5 ml

Cardamom (Elatteria cardamomum) probouzí, prohřívá a povzbuzuje. Má afrodisiakální účinky.
Sladká kořeněná vůně.


VÍCE INFO >>
635,- Kč
Kód: 74101
Objem: 100 ml
Vilínová voda usnadňuje vylučování přebytečného mazu a nečistot, má silný čistící a tonizační účinek a zaroveň dodává pleti potřebnou vlhkost.

VÍCE INFO >>
325,- Kč
Kód: 10542
Objem: 5 ml
100% přírodní éterický olej z levandule lékařské (Lavandula officinalis) v bio kvalitě. Vzdušnější varianta čisté květinové vůně. Léčí nespavost, uklidňuje a redukuje pocity úzkosti.

VÍCE INFO >>
235,- Kč
Kód: 10193
Objem: 5 ml

Limeta (Citrus aurantifolia) patří do čeledi Rutaceae (routovité). Je to stálezelený strom, dorůstá do výšky 5m. Kvete jemnými, bílými květy od prosince do ledna. Pochází z Asie, najdeme ji také v evropském Středomoří, hlavně v Řecku a ve Španělsku.

Esenciální olej se získává z kůry plodů. Je-li lisován za studena, je fototoxický. Na 10 ml éterického oleje je potřeba 2 kg rostlinného materiálu.


VÍCE INFO >>
219,- Kč
Kód: 10549
Objem: 5 ml
Litsea cubeba je malý opadavý strom, který dorůstá do výšky 5 až 8 metrů. Má bílé, citronově vonící květiny se světle žlutým středem, kvete od listopadu do března. Patří do čeledi Lauraceae (vavřínovité). Najdeme ji také pod názvem vavřín kubébový. Pochází z Číny. Plody jsou téměř kulaté, jejich barva je tmavě hnědá až černá. Jsou podobné kuličkám černého pepře.

Esenciální olej se může získávat parovodní destilací z květů, větviček, kůry stromu, i plodů. Esence má mnoho použití, je důležitá pro kosmetický průmysl.

VÍCE INFO >>
165,- Kč
Kód: 10550
Objem: 10 ml
Litsea cubeba je malý opadavý strom, který dorůstá do výšky 5 až 8 metrů. Má bílé, citronově vonící květiny se světle žlutým středem, kvete od listopadu do března. Patří do čeledi Lauraceae (vavřínovité). Najdeme ji také pod názvem vavřín kubébový. Pochází z Číny. Plody jsou téměř kulaté, jejich barva je tmavě hnědá až černá. Jsou podobné kuličkám černého pepře. 

Esenciální olej se může získávat parovodní destilací z květů, větviček, kůry stromu, i plodů. Esence má mnoho použití, je důležitá pro kosmetický průmysl.


VÍCE INFO >>
265,- Kč
Kód: 10045
Objem: 5 ml
100% přírodní éterický olej manuka (Leptospermum scoparium). Kořeněná, čerstvá, bylinná vůně. Čistí vzduch, posiluje, vhodná při vyčerpání a napětí. Pomocník při péči o problematickou pleť, při respiračních problémech, alergických záchvatech, dermatitidách.
VÍCE INFO >>
435,- Kč
Kód: 10177
Objem: 5 ml
100% přírodní éterický olej myrha (Commiphora myrha). Hořko-sladká, tajuplná, exotická vůně. Má antiseptické a protiplísňové účinky. Vhodná při onemocnění krku, úst a dásní. Mírní dýchací obtíže, podporuje trávení. Omlazuje zralou pleť.

VÍCE INFO >>
475,- Kč
Kód: 10570
Objem: 5 ml
Ravintsara, které se také říká „dobrý list“ z Madagaskaru nebo „madagaskarský kafr“, má mnoho tradičních použití. Patří do čeledi vavřínovitých (Lauraceae). Původně pochází z Asie, respektive je to strom Cinnamomum camphora (kafr), který byl přestěhován do jiného prostředí a díky tomu se změnil jeho chemický profil. Její botanický název je (Cinnamomum camphora sb 1,8-cineol).

V důsledku jiného prostředí růstu, se díky působení klimatických podmínek změnil jeho chemický profil a vysoký obsah kafru, se snížil ve prospěch 1,8 cineolu (eukalyptolu). Destilace listů, z kterých se získává esenciální olej, trvá obvykle 3 až 5 hodin. Získání 1 kg éterického oleje vyžaduje asi 100 kg listů.

VÍCE INFO >>
305,- Kč
Kód: 10182
Objem: 10 ml
100% přírodní éterický olej tea tree v bio kvalitě. Silná, čerstvá, léčivá vůně. Působí desinfekčně a dobře hojí drobná poranění. Antivirové a protiplísňové účinky z něj činní výborného pomocníka domácí lékárničky.

VÍCE INFO >>
329,- Kč
Kód: 10583
Objem: 5 ml
100% přírodní éterický olej tymián thymol (Thymus vulgaris var. Thymus vulgaris thymyloferum) v bio kvalitě. Zlepšuje paměť, působí proti ospalosti, depresím, akné. Má skvělé aseptické a antibakteriální účinky. Pomáhá při nachlazení. Uvolňuje dýchací cesty.

VÍCE INFO >>
445,- Kč
Kód: 10223
Objem: 5 ml
100% přírodní éterické olej z Ylang Ylang v bio kvalitě. Sladká, květinová a exotická vůně. Ylang je po staletí považován za účinné afrodisiakum a antidepresivum.


VÍCE INFO >>
375,- Kč
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.