FAQ Rostlinné oleje

 

K čemu slouží základové oleje?

Základové oleje jsou vzácné za studena lisované rostlinné oleje, získané z jader nebo semen ovoce či ořechů. Tyto oleje jsou bohaté na přírodní vitamíny (zejména E, A a D) a bio aktivní látky, které posilují pokožku a podporují její přirozenou ochranu. Rostlinné oleje zvlhčují pokožku a zanechávají ji hedvábně jemnou, pružnou a vláčnou. Bez příměsí je mohou bez obav použít i alergici.
Základové oleje můžete použít k výrobě vlastních kosmetických přípravků. Pro vytvoření  masážního oleje, přidejte asi 10 – 20 kapek čistého éterického oleje na 100 ml rostlinného oleje.

Zde najdete všechny základové rostlinné oleje ZDE>>

Co je to Arganový olej?

Aragnový olej je tradiční marocký krášlící olej, lisovaný ze semen plodů stromu Argania spinosa. Tajemství výroby arganového oleje předávaly po staletí berberské ženy svým dcerám. Pro vzácné účinky byl olej považován za kouzelný. Arganové plody se sklízejí od června do srpna a po té jsou sušeny na slunci. Ze 100 kg čerstvých plodů se získá asi 3 kg semen, které poskytují 1 litr oleje. Olej se lisuje ručně za studena.
 
Olej je od pradávna používán k ochraně pokožky před sluncem a silným větrem. Ve svém každodenním životě ho dodnes Afričané používají k masážím novorozenců, léčení akné a ekzémů, léčení revma, k běžné péči pokožku i k vaření tradičních marockých pokrmů. Díky obrovskému obsahu přírodního vitamínu E má unikátní antioxidační schopnosti, a preventivně působí proti vzniku vrásek.

Zde najdete BIO Arganový olej ZDE >>  

Mohu užívat rostlinné oleje Primavera vnitřně?


Ano, oleje jsou za studena lisované a lze je užívat i jako doplněk stravy.Naše rostlinné oleje jsou za studena lisované a plněné bez přístupu vzduchu. Každá lahvička je speciálně ošetřena tak, aby se olej nekazil ani po otevření. Speciální zelené sklo zaručuje, že si olej zachovává důležité vitamíny po dlouhou dobu a neoxiduje.

BIO ARGANOVÝ 30 ml pro velmi suchou pleť
Z prvního lisování.

CENA 339,- Kč KOUPIT ZDE>>
  

............................................
BIO JOJOBOVÝ OLEJ  100 ml
Z prvního lisování
CENA 549,- Kč  KOUPIT ZDE>>>

     
...............................................Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.