Výjimečná Primavera kvalita - co to znamená?Rozhovor s naším  vedoucím fair a bio pěstitelských projektů-  Bernardem Benzem.

Jak je zajišťována vysoká kvalita?

Již 25 let podporuje Primavera férové obchodní vztahy s partnery po celém světě. Jde o farmáře, kteří se zabývají pěstováním rostlin s ohledem na životní prostředí a trvalou udržitelnost. Aktivní podpora těchto rolníků při jejich přestupu od konvenčního na bio pěstování je pevným základem naší firemní filosofie. Tím můžeme zaručit vysoký kvalitativní standard bez chyby. Kontrolujeme suroviny od pěstování po zpracování dle našich přísných pravidel.

Každá rostlina má svou vlastní osobu k ověřování vůně, je to pravda?

Ano, samozřejmě. A nejen to. Máme to štěstí, že díky úzké spolupráci s našimi pěstitelskými partnery, kteří jsou stejného smýšlení, usilujeme nejen o dobré zdravotní účinky, ale i o ekologickou rovnováhu země. Od zasetí přes pěstování až k čistému bio produktu dbáme intenzivně na kvalitu. Můžeme zpětně sledovat každou vývojovou fázi rostlin až k zasetí. Jsme přesvědčeni, že jen tímto způsobem je možné, zaručit nejvyšší přírodní kvalitu.


Tak se produkují vysoce cenné rostliny… a jak se z nich získává éterický olej?

Dle druhu rostliny a produktu volíme nejvhodnější a nejšetrnější metodu zpracování, jako destilaci, lisování za studena nebo jiný způsob extrakce. Při všem co děláme, dbáme na to, abychom zvelebovali přírodní zdroje.

Éterické oleje dobře voní, ale mají i jiné účinky?


Éterické oleje působí jak na vyrovnání psychiky, tak jako stimulanty obranného systému organismu. Mají mnohostranné možnosti využití např. v péči o pleť a jako blahodárná vůně z nich činí cenného společníka ve všech oblastech života. Proto se vždy snažíme zajistit jejich nejvyšší kvalitu a čistotu.
CERTIFIKACE A OCENĚNÍ

Certifikace surovin
Demeter

Demeter je původní známkou pro certifikaci biodynamické pěstování, ze kterého pochází většina našich éterických i rostlinných olejů. U Demeter nejde jen o bio kvalitu, jde o zkvalitňování a zúrodňování pěstební půdy, což je jediná možnost pro trvale udržitelné zemědělství. Demeter zajišťuje Fair trade podmínky pro zaměstnance v rozvojových zemích.

   

Certifikace kosmetických produktů
NaTrue

Každý přípravek certifikovaný známkou „NaTrue“ musí být vyroben výhradně ze 100% přírodních ingrediencí. 100% přírodní ingredience jsou přesně definovány a musí spadat do těchto kategorií látek: Voda (nepočítá se mezi bio ingredience), Přírodní látky, Části přírodních látek.

           

Ochrana zvířat

Primavera se ostře distancuje od testování kosmetických produktů na zvířatech a finančně podporuje organizace bojující za práva zvířat.

              


Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.