Projekty pěstování dle pravidel Fair TradeEkologické projekty pěstování jsou srdcem kvalitní práce firmy Primavera. Většinu éterických olejů získáváme přímo od výrobců, další z vlastních projektů pěstování. Tak můžeme ovlivnit a kontrolovat každý krok v produkci od výsevu rostlin až po samotnou destilaci éterických olejů.

Co znamená pojem bio zemědělství?

Vědomé zacházení s rostlinami, životním prostředím i s lidmi
Bez genové modifikace a pesticidů
Sociální angažovanost (dle pravidel Fair Trade)
Zvyšování kvality života, neboť pečlivě vypěstované bioprodukty přináší lidem zdravý životní rytmus a trvale podporuje jejich zdraví
...................................................................................................................................................................................

PROJEKT TAURUS - Turecko

Naše Damašské růže rostou na malebném návrší nedaleko Isparty (oblast Anatolie) v jižním Turecku. Ještě uzavřené květy se sklízí od 5. hodiny za ranního rozbřesku. K výrobě jedné kapky éterického růžového oleje je zapotřebí 30 čerstvých růží. Z projektu Taurus pochází opravdové speciality sortimentu Primavera: růžový olej a růžová voda z kontrolovaného bio zemědělství, a také myrtový a tymiánový olej.Turecko je jedním z hlavních producentů růžového oleje. V hornaté oblasti Isparty, asi 100 km severně od přístavního města Antalya, se ve výšce 1000 metrů biologicky kultivují proslavené Damašské růže. Růžové zahrady o rozloze 3 hektarů jsou kromě ovocných stromů s třešněmi, jablky a ořechy hlavním zdrojem příjmů pro malé zemědělce v tomto chudém regionu.

Náš kooperační partner Nuri Kalay, zakladatel projektu, zde od roku 1990 získává každý rok nové zemědělce pro ekologické pěstování. Nepostradatelnou osobností tohoto projektu je i destilační mistr Ibrahim, protože právě on zodpovídá za nejvyšší kvalitu růžového oleje. Růžový olej se zde získává tradičním způsobem - v měděných nádobách z čerstvě sklizených růží.

V časných ranních hodinách obsahují růžové květy turecké Damašské růže největší množství éterického oleje. Proto se sklízí ještě uzavřené růžové květy mezi 5 a 9 hodinou ranní. Sklizeň je přinesena k destilaci v prodyšných jutových pytlích a tam je ihned zpracována. Růžový olej je pravá cennost: na jeden kilogram éterického růžového oleje je zapotřebí  3500 – 5000 kilogramů ručně nasbíraných růžových květů.
...................................................................................................................................................................................

Víte, že každý pomeranč je za dobu svého růstu až 10x chemicky ošetřen? Představte si kolik chemických látek zůstává v kůře takového citrusu. Jistě si pak budete umět představit kolk toxických látek se takto dostane do éterického oleje. U biodynamicky pěstovaných citrusů toto riziko odpadá, nemusíte se bát, že vaše rodina bude inhalovat toxické výpary.

Více o programu Demeter pěstování cirusů na Sicilii zde:
http://www.primaveralife.com/de/ueber-uns/nachhaltigkeit/unsere-bio-anbaupartner/italien/piemont

PROJEKT TERRA PROVENCE - Francie

Každým rokem se v létě promění pahorky Provence v moře kvetoucích levandulí. Celou krajinou se nese jemná vůně, která je zážitkem pro smysly. Spolupracující pěstitelé zde ručně sklízejí cennou divokou horskou levanduli (Lavender extra) pomocí srpů. Provensálské byliny jsou specialitou francouzského pěstitelského projektu TERRA PROVENCE. Zde na provensálských pahorcích se získává nejen bio levandule, šalvěj, tymián, ale i mnoho dalších éterických olejů. A také cenné olejové maceráty, jako např. třezalkový a měsíčkový. To vše díky zkušenostem našeho dlouholetého partnera Hanse Ulricha Wetzlera. Díky dlouholetému přátelství se pro nás angažuje Terra Provence také v severní Africe, Maroku a Tunisu, kde získává éterické oleje z heřmánku, rozmarýnu a cenných marockých růží.

Bio LEVANDULE Demeter z našeho projektu v Piemontu
Lavandula Angustifolia 5ml
CENA 215,-Kč
KOUPIT ZDE>>>

       


......................................................

Růžový olej z Damašské růže zklidňuje, harmonizuje a pomáhá při úzkostech.Bio RŮŽE Demeter z našeho projektu v Turecku
Rosa Damascena 10%
CENA 720,-Kč
KOUPIT ZDE>>>

        


Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.