PRIMAVERA Myrha

100% přírodní éterický olej myrha (Commiphora myrha). Hořko-sladká, tajuplná, exotická vůně. Má antiseptické a protiplísňové účinky. Vhodná při onemocnění krku, úst a dásní. Mírní dýchací obtíže, podporuje trávení. Omlazuje zralou pleť.

475,- Kč

Myrha je pryskyřice, vytékající z kůry malého, trnitého keře druhu Cammiphora, který má až 80 poddruhů. Botanický název nejznámějšího z nich je Commiphora myrha, užívá se také druhá varianta pojmenování Cammiphora molmol. Myrha patří do čeledi Burseraceae (březulovité). Keř dorůstá do výšky až tří metrů. Roste na středním východě, v severní Africe a severní Indii. Výluhy z pryskyřice se používají jako vonná složka a lék již čtyři tisíce let. Éterický olej se z myrhy získává parovodní destilací.
 
V aromapsychologii se používá pro povzbuzení mysli, meditační účely, zmírnění stresů, napětí a psychického přetažení. Snižuje projevy šoku, smutku, dodává pocit bezpečí. Je dobrým pomocníkem při hyperaktivitě, přepracování. Napomáhá regulovat strach a fóbie, podporuje zdravý sexuální apetit, působí jako afrodiziakum. Je vhodná pro podporu porodu, protože stimuluje stahy dělohy, vylučování hormonů, harmonizuje činnost hormonálního systému. Působí proti bakteriím, plísním a eliminuje zánětlivé reakce. Funguje jako analgetikum a také tonikum trávicího systému, využívá se u průjmových onemocnění. Uvolňuje respirační systém, usnadňuje vykašlávání. Díky bolest snižujícím schopnostem se přidává do směsí pro ošetření pohybového aparátu a svalů.
 
V kosmetice se myrha používá jako součást parfémů, jako konzervant, který pomáhá snižovat množení hub a bakterií ve výrobku a jako protizánětlivý prostředek. Najdeme ji jak v produktech osobní péče, tak v prostředcích dentální hygieny. Působí antibakteriálně, antisepticky a napomáhá hojení poškozené pokožky nebo dásní. Snižuje výskyt zánětlivých ložisek, Podporuje dobré zajizvení, eliminuje viditelnost již vzniklých jizev a strií. Prokrvuje pokožku, působí jako anti-agingový agent. Činí pleť pevnou a odolnou, vyrovnává její tón a zachovává mladistvý vzhled pokožky.
 
Aroma: Myrha je tajemná, kořeněná, štiplavá, sladko-hořká, balzámová, aromaticky velmi bohatá. Míchá se s dalšími pryskyřicemi, vzácnými dřevinami, cypřišem, jalovcem, gerániem pačuli, citrusy, tymiány, levandulemi, jehličnany, kořením (hřebíček, skořice, vavřín), galbanem, mátami, růží, jasmínem.
 
Kontraindikace:
 
Nepoužívat do konce těhotenství, je vhodný při porodu, protože stimuluje činnost dělohy, není vhodný pro kojící ženy a děti do deseti let věku. Nesmí se užívat vnitřně. Není vhodná pro pacienty s hypotyreózou.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek. Do masážního oleje nakapejte maximálně 15 kapek éterického oleje na 50 ml nosiče.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

Maximálně 15 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Comiphora Myrrha Oil
Původ: Somálsko, Etiopie
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.