PRIMAVERA Limeta bio


Limeta (Citrus aurantifolia) patří do čeledi Rutaceae (routovité). Je to stálezelený strom, dorůstá do výšky 5m. Kvete jemnými, bílými květy od prosince do ledna. Pochází z Asie, najdeme ji také v evropském Středomoří, hlavně v Řecku a ve Španělsku.

Esenciální olej se získává z kůry plodů. Je-li lisován za studena, je fototoxický. Na 10 ml éterického oleje je potřeba 2 kg rostlinného materiálu.


219,- Kč

Je nepostradatelná v parfemářství a kosmetice. Prokrvuje a napomáhá regulovat produkci kožního mazu, eliminuje výskyt černých teček. Díky protiinfekčním schopnostem udržuje pleť zdravou a bez zánětlivých ložisek. Ve vlasové kosmetice napomáhá limeta růstu nových vlasů, snižuje výskyt lupů. Přidává se do krémů a gelů pro ošetření celulitidy a strií, ale také do kosmetiky proti psoriáze a plísním.
 
Limeta působí antibakteriálně. Je vhodná při infekcích respiračního a trávicího systému, používá se pro tento účel ve formě masážních směsí s rostlinným olejem nebo se difuzuje. Zároveň je velmi ceněná v aromapsychologii jako tonikum nervového systému, lze ji využít při bolestech hlavy, vzniklých ze stresového napětí. Ocení ji také studenti před zkouškami, protože jim pomůže „vyčistit hlavu“. Navíc pomůže se koncentrovat na studium další látky. Pomůže také kvalitnějšímu nočnímu spánku. Je vhodná pro ty, kteří pracují hlavou, podpoří kreativitu.
 
Aroma:
Vůně je citrusově svěží, zelená, svíravá, ovocná, se sladším podtónem. Míchá se s jinými citrusy, mrkvovým semenem, kasií, skořicí, heřmánky, citronelou, gerániem, dřevinami a jehličnany, ylang-ylangem, šalvějemi, tea tree, eukalypty, rozmarýny, pačuli i pryskyřicemi.
 
Kontraindikace:
Limeta není vhodná pro těhotné ženy do ukončeného třetího měsíce, při kojení a u dětí do šesti let věku. Je-li lisovaná, je fototoxická. Po jejím použití se pokožka musí chránit nejméně 12 hodin před působení přímého slunce. Neužívat vnitřně. Vždy míchejte do nosného oleje, nezředěný může velmi podráždit kůži. Citliví jedinci musí před použitím provést test kožní snášenlivosti. Může vyvolat alergickou reakci. Po aplikaci je nutné si pořádně umýt ruce.
 
Děti:
Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:
Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapky. Nedifuzujte déle než 30 minut denně.
 
Ředění pro kožní aplikaci je maximálně 15 kapek na 50 ml rostlinného oleje. Při použití např. Při respiračním onemocnění nepoužívejte více než 3x denně, maximálně po dobu deseti dnů.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.Citrus aurantiifolia (Brazílie/bio)
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.