PRIMAVERA Grapefruit bio


Euforická, osvěžující vůně grapefruitu (Citrus paradisi), stimuluje imunitní a lymfatický oběh.
Účinný proti celulitidě.

Upozornění: Fotosensitivní, vyvarujte se pobytu na slunci.


229,- Kč

Éterický olej grep (Citrus paradisi) se nejčastěji lisuje nebo destiluje z kůry plodů. Využívá se při řešení poruch zažívacího traktu, protože stimuluje žlučník a pomáhá vylučovat žluč a jiné trávicí šťávy. Díky schopnosti posilovat kožní vazivo a podporovat činnost oběhového systému je vhodným doplňkem při ošetření křečových žil a metličkových žilek. Působí potopudně.
 
V aromapsychologii se éterický olej grepfruit používá kvůli svým uklidňujícím a čistícím schopnostem. Povznáší ducha, reguluje stres, působí jako přirozený stimulant psychické odolnosti. Zlepšuje mentální soustředění. Umí si poradit s mírnou bolestí hlavy v důsledku stresového přetlaku, odplavuje duševní únavu, ospalost, stimuluje mozkové funkce a celý centrální nervový systém, energizuje.
 
Protože je grepfruit silně antibiotický, lze dobře využít při výrobě domácí kosmetiky. Chrání pleť před plísněmi a rozvojem infekcí. Je vhodný pro léčbu akné a problematické pokožky, protože podporuje cirkulaci krve v tkáních. Díky svěží vůni je oblíbenou složkou sprchových gelů, šamponů i mýdel. Dobře se uplatňuje také ve výrobcích pro eliminaci celulitidy a strií, protože nejen prokrvuje, ale také zmírňuje viditelnost jizev. Pro tyto účely se nejčastěji míchá s cyřišem nebo cedrem. Do směsí pro masáž jej můžeme příjemně kombinovat s květinovými vůněmi, dalšími citrusy nebo kadidlem či benzoí.
 
Aroma: Jeho aroma je svěží, citrusové, lehce nahořklé.
 
Kontraindikace: U dětí lze používat od tří let věku, v těhotenství je povolený v malých dávkách od ukončeného třetího měsíce, nedoporučuje se při kojení. Je potřeba dávat pozor na jeho fotosensitivitu. Zvyšuje citlivost pokožky na přímé sluneční záření. Po jeho aplikaci nevystavujte kůži přímému slunci nejméně 12 hodin. Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na limonen, citral a linalol. Míchejte ho vždy do nosného oleje, citlivější jedinci by před použitím měli provést test snášenlivosti.
 
Grep jako takový může vykazovat nedobrou snášenlivost s některými druhy léků, které zahrnují například medikamenty na vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, chemoterapeutika anebo ty, které jsou užívány po transplantaci orgánů. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. Konkrétní typy nalznete v kategorii FAQ > Aromaterapie > Ěterické oleje.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Citrus paradisii (Izrael/Argentina bio produkce)
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.