PRIMAVERA Fenykl bio


Vůně fenyklu (Foenicum vulgare) je sladká, lehce kafrovitá, podobná anýzu. Uvolňuje, zklidňuje a vyrovnává. Éterický olej v 19% koncentraci.

300,- Kč

Existují dva druhy fenyklu, hořký a sladký, v aromaterapii se spíše používá olej z fenyklu sladkého. Éterický olej fenykl se získává parovodní destilací ze semen byliny. V aromapsychologii se používá ke stimulaci mozkových funkcí a kognitivní aktivity. Mírní projevy únavy, podporuje relaxační uvolnění, mírní strachy a duševní napětí. Přispívá ke krativnímu chování a lepší komunikaci. Kosmetické použití je různorodé.
 
Najdeme ho jako součást anti-agingové kosmetiky a výrobků pro ošetření problematické pleti. Funguje jako mírní přírodní konzervant, podporuje prokrvení pokožky a její lepší hojení, pevnost a pružnost. Proto se může míchat do tělových přípravků pro zpevnění ňader nebo zmírnění celulitidy i zeštíhlujících řad. Přidává se do zubních past, ústních vod. Jako antiseptikum a antimykotikum snižuje výskyt infekčních ložisek a podporuje bezchybný stav pokožky.
 
Esenciální olej fenykl napomáhá lepší činnosti peristaltiky, lze použít jako prostředek proti zácpě. Zvyšuje frekvenci vylučování moči a odvodňuje, působí potopudně. Éterický olej fenykl také napomáhá lepší činnosti žaludku, udržuje normální funkci tvorby trávicích kyselin a žluči. Chrání žaludek před infekcí a vředy. Lze jej využít při pálení žáhy. Potlačuje chuť k jídlu a zlepšuje proces látkové výměny. Fenykl ocení ženy, které bojují s nepravidelnou a bolestivou menstruací. Při projevech premenstruačního syndromu mírní bolesti hlavy, závratě a změny nálad. Fenykl je hormonální olej, podporuje vylučování estrogenu. Může se míchat do směsí pro usnadnění porodu např. s gerániem, růží, hřebíčkem. Podporuje přirozené děložní kontrakce.
 
Aroma: Fenyklový olej voní sladce a pronikavě, jeho vůně je velmi podobná anýzu.
 
Kontraindikace: Éterický olej fenykl by neměly používat těhotné ani kojící ženy. Není vhodný pro děti do deseti let věku. Citlivé osoby by měly před aplikací provést test snášenlivosti. Není vhodný pro pacienty s onkologickými onemocněními, obzvláště ženy s rakovinou dělohy a prsu. Ve velkých dávkách má fenykl narkotické účinky, které mohou být provázeny halucinacemi a křečemi. Nedoporučuje se epileptikům. Může vyvolat alergickou reakci. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.
 
Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 
Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek. Při nachlazení stačí smíchat jednu kapku EO do polévkové lžíce rostlinného oleje a nanést na hrudník a záda. Do masážního oleje o objemu 50 ml nakapejte nejvíce 15 kapek.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 

Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. Konkrétní typy nalznete v kategorii FAQ > Aromaterapie > Ěterické oleje.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Alcohol, Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil, Limonene**
** přirozená součást  éterických olejů
(Itálie - bio/DEMETER)
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.