PRIMAVERA Eukalyptus radiata bio

100% přírodní éterický olej eukalyptus radiata v bio kvalitě. Silná, svěží, ostrá vůně pronikavě aktivuje smysly a čistí dýchací cesty. 


220,- Kč


Eucalyptus radiata je druhým nejpoužívanějším éterickým olejem z řady eukalyptů. Získává se parovodní destilací listů a větviček rostliny, výnos je 2 kg éterického oleje ze 100 kg rostlinného materiálu. Eukalyptus radiata se používá převážně k léčení respiračních onemocnění, hlavně v zimním období. Usnadňuje vykašlávání při vlhkém kašli, čistí dýchací cesty, odhleňuje, zlepšuje celkovou imunitu organismu. Složka éterického oleje Eukalyptus radiata 1,8 cineol aktivuje exokrinní žlázy sliznic dýchacích cest. Pomáhá proti plicní kandidóze a dalším infekcím, např. močového měchýře.

V kosmetice se Eukalyptus radiata využívá hlavně v pleťové péči. Zlepšuje hojení poničené a aknózní pleti, stimuluje funkce krevního oběhu, mírní projevy plísní a dalších infekcí kůže. Srovnává kožní nedostatky, pomáhá odstraňovat nečistoty z pleti. Přidává se hlavně do mýdel, sprchových gelů, intimních gelů a dalších produktů osobní hygieny či vlasové péče. Funguje jako mírný konzervant. Stejně jako Eucalyptus globulus má své místo v aromapsychologii také Eukalyptus radiata. Působí velmi podobně, ale klade větší důraz na posílení naší kreativní stránky, pracuje s hormonálním systémem. Není to typický meditační olej, ale má čisticí a uvolňující schopnosti, dokáže rozpustit nahromaděné nepříjemné prožitky.

Aroma: Jeho aroma je charakteristické, svěží, může připomínat mátu. 

Kontraindikace: Není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do deseti let věku. Nesmí se dostat do kontaktu se sliznicemi. Jeho používání je omezeno při astmatu a epilepsii. Trpíte-li některým ze jmenovaných onemocnění, poraďte se při potřebě jeho použití s aromaterapeutem. Je nutné dodržet nízké dávkování. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.  Nepoužívat v dlouhodobém horizontu (max. 10 dní). 

Děti: Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

Ředění: Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek. Při nachlazení stačí smíchat jednu kapku EO do polévkové lžíce rostlinného oleje a nanést na hrudník a záda. Do masážního oleje o objemu 50 ml nakapejte nejvíce 15 kapek.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 


Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

Maximálně 15 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 

Eucalyptus Radiata Leaf/Stem Oil* Org, Citral**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**
* bio kvalita
** přirozená součást éterických olejů
Původ: Austrálie
 


Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.