PRIMAVERA Eukalyptus globulus bio 5ml

Eukalypty jsou stromy, sahající do výšky až 40 m. Asi nejznámějším a nejpoužívanějším z nich je eukalyptus globulus.

Eukalyptus globulus kvete krémovými, chocholovitými květy v únoru až červenci. Listy jsou zúžené, tmavě zelené. Dává plody, které mají tvar, podobný rolničkám. Eukalypty se obecně používají hlavně ve farmacii, v lidovém léčitelství a aromaterapii. Esenciální olej se získává parovodní destilací z listů stromu. Ze 100 kg listů lze získat 700 g esence.

155,- Kč

Eukalyptus globulus má své místo také v kosmetice, kde bývá součástí různých mastí a gelů pro sportovce, ale také vlasové péče. Najdeme ho ve výrobcích dentální hygieny jako zubní pasty nebo ústní vody, protože dobře odstraňuje zubní plak a napomáhá hojit záněty dásní. Jeho protizánětlivé vlastnosti jsou ve vlasové péči využívány v boji proti lupům a také proti vším. Funguje jako repelent.
 
Esenciální olej eukalyptus globulus je nejčastěji využíván při sezónních onemocněních pro čištění dýchacích cest a pro své skvělé antibakteriální a antispetické účinky. Používá se také při plísňových onemocněních kůže a jako antirevmatikum a svalové tonikum. Působí potopudně a močopudně.
 
V aromapsychologii se používá, protože zklidňuje, uvolňuje, čistí myšlenky. Nejčastěji se používá do aromalampy nebo difuzéru a inhaluje se.
 
Aroma:
Eukalyptus globulus je typický svojí charakteristickou, mírně štiplavou, zelenou, kafrovou vůní. Přidává se do směsí s tea tree, růžovým dřevem, kajeputem, levandulemi, zázvorem, dřevinami, citrusy, revinsarou, tymiánem, oregánem, mateřídouškou, hřebíčkem, jehličnany.
 
Kontraindikace:
Není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do deseti let věku. Nesmí se dostat do kontaktu se sliznicemi, nesmí se používat neředěný na pokožku, díky obsahu limonenu, geraniolu a linaloolu může vyvolat alergickou reakci, proto je nutné den před použitím provést test kožní snášenlivosti. Neužívat vnitřně. Může vyvolat dýchací problémy, jeho používání je omezeno při hypertenzi, astmatem a epilepsii, pro onkologické pacienty, při cukrovce. Je nutné dodržet nízké dávkování, ve vysokých dávkách je neurotoxický. Může způsobit kašel a dráždí oči. Nepoužívejte soustavně déle než po dobu deseti dní.
 
Děti:
Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností. Nepoužívejte esenciální olej Eukalyptus u dětí mladších deseti let. Ve směsi v malém množství do 6 let.Ředění:
Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti maximálně 2 kapky, ideálně kombinujte do směsí s jinými, jemnějšími esenciálními oleji, například citrusy. Nedifuzujte více než půl hodiny denně.
 
Ředění pro kožní aplikaci je maximálně 15 kapek na 50 ml rostlinného oleje.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 


Eukalyptus globulus leaf/twig oil*, Cineol**, Limonene**
* bio kvalita
** přirozená součást  éterických olejů
Původ: PortugalskoPřihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.