PRIMAVERA Cypřiš bio

Cypřiš (Cupressus sempervirens), je stálezelený jehličnan, který dorůstá do výšky 25-45 metrů. Patří do čeledi Cupressaceae (cypřišovité). Má jemné, složené, neostré, větvené jehličí. Jeho latinský název sempervirens znamená stále zelený, s odkazem na jeho dlouhověkost a jeho přetrvávající zeleň. Roste hlavně ve Francii, Itálii, Španělsku, Řecku, Chorvatsku a Maroku. Existuje několik druhů cypřišů. Éterický olej cypřiš se získává parovodní destilací z větviček a jehličí stromu. K výrobě 10 ml éterického oleje je potřeba 1 kg jehličí.


250,- Kč

Éterický olej cypřiš má skvělé deodorační vlastnosti. Bývá obsažený v zubních pastách, šampónech a výrobcích osobní hygieny. V šamponech eliminuje padání vlasů a lupy. Má anti-agingový efekt, vypíná pokožku, udržuje ji mladistvou a svěží, prokrvuje, podporuje dobré hojení mechanického poškození pleti, pozitivně působí při kožních plísních. Najdeme jej taky v kosmetice proti celulitidě.
 
Používá se jako podpora krevního oběhu při jeho poruchách. Působí potopudně a močopudně, při sezónních onemocněních napomáhá čistit dýchací systém. Je prospěšný pro namožené svaly a při problémech pohybového aparátu. Lze použít proti křečím v době periody anebo při premenstruačním syndromu. V aromapsychologii se používá cypřiš jako nervové tonikum. Obnovuje síly, zmírňuje nervové napětí i vyčerpání, zlepšuje duševní jasnost a bdělost.
 
Aroma:
Vůně je dřevitá, měkká, kořeněná, balzámová, osvěžující, sladká. Míchá se s dalšími jehličnany, citrusy, pryskyřicemi, eukalypty, levandulemi, vonnými travinami jako palmarosa, citronová tráva, s růží, ravinsarou, pistácií, majoránkou, rozmarýny.

Kontraindikace:
Tento éterický olej by neměly používat těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Není vhodný pro použití do deseti let věku. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem a proveďte test snášenlivosti. Může způsobit kožní podráždění nebo alergickou reakci. Lze jej ale použít při porodu jako tišící prostředek. Éterický olej cypřiš se nesmí užívat vnitřně.
 
Neměl by být používaný osobami, které trpí poruchami ledvin a epilepsií. Nepoužívejte, pokud podstupujete estrogenovou léčbu anebo jste alergičtí na limonen či linalool, při astmatu. Je kontraindikován u onkologicky nemocných žen i mužů (rakovina dělohy, prsu, prostaty, varlat, a rakoviny tlustého střeva). Vždy řeďte do nosného oleje, používejte malé dávky. Je kontraindikován také v případě hyperoestregenie.
 
Děti:
Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností. Nepoužívejte esenciální olej cedr u dětí mladších deseti let.


Ředění:
Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti maximálně 2 kapky, ideálně kombinujte do směsí s jinými, jemnějšími esenciálními oleji, například citrusy. Nedifuzujte více než půl hodiny denně.
 
Ředění pro kožní aplikaci je maximálně 5 kapek na 50 ml rostlinného oleje.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin.
 
Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 

Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil*, Limonene**, Linalool**

 
* bio kvalita
** přirozená součást éterických olejů
Původ: Francie
Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste příhlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.